Dětská stomatologie

Objednejte se
Úvod Služby Dětská stomatologie
  • Ošetření dětí všech věkových kategorií  
  • Chápavý a milý přístup k dětským pacientům 
  • Fluoridová impregnace zubů (prevence vzniku kazů)
  • Vedení ke správným návykům dentální hygieny

 

V péči o dětské pacienty jsou na prvním místě zejména důvěra mezi dítětem a ošetřujícím a trpělivý přístup, což se v naší zubní ordinaci snažíme maximálně dodržovat. Dítěti vše vysvětlíme a ukážeme, aby se zbavilo strachu z neznámého.

Dítě by mělo začít navštěvovat zubního lékaře již po prořezání prvních zoubků a pak pravidelně každého půl roku. Tyto návštěvy jsou hlavně seznamovací, aby si dítě mohlo pozvolna zvyknout na prostředí zubní ordinace a nepociťovalo strach z úplně cizího prostředí. Je však také důležité zachytit včas kazy mléčných zubů, které se mohou velice rychle zvětšovat, případně zaznamenat špatný vývoj chrupu. Rodiče jsou na těchto pravidelných kontrolách informováni o správné péči o mléčné zuby svých dětí.

Svědomitou péčí o mléčný chrup Vašeho dítěte můžete zajistit zdravý vývoj celého chrupu, zažívacího traktu, psychiky dítěte i dobrý rozvoj artikulace a v neposlední řadě dobrou spolupráci dítěte se zubním lékařem a hygienistkou v budoucnu, což je předpoklad pro prevenci, která je podle našich zásad stěžejní pro zachování zdraví (celkového i toho ústního).

DOPORUČUJEME VELMI VÁŽIT SLOVA, KTERÁ BUDETE DOMA VOLIT V SOUVISLOSTI SE ZUBNÍM OŠETŘENÍM/ NÁVŠTĚVOU ZUBNÍHO LÉKAŘE/ HYGIENISTKY APOD., ABY SE DÍTĚ NEZAČALO BÁT JIŽ DOPŘEDU, ANIŽ BY MĚLO JAKOUKOLIV ZKUŠENOST.

PROSÍME TÉŽ, ABYSTE SVÉ DĚTI NESTRAŠILI ZUBAŘEM :-), ULEHČÍTE NÁM TAK PÉČI O VAŠE DÍTĚ.

DOPORUČUJEME TÉŽ ZAČÍT NAVŠTĚVOVAT DENTÁLNÍ HYGIENISTKU CO NEJDŘÍVE (OKOLO 4-6 LET VĚKU) Z DŮVODU PREVENCE, ALE TÉŽ  ABY DÍTĚ POZDĚJI AKCEPTOVALO LÉPE STOMATOLOGICKÉ ÚKONY V ÚSTECH, POKUD BY BYLY ZAPOTŘEBÍ.

Senovážné nám. 22
110 00 Praha 1
GPS: 50°05'7.2238" 14°25'56.1046"
Navigovat z místa
Po: 07:30 – 17:00
Út: 07:30 – 19:00
St: 07:30 – 17:00
Čt: 07:30 – 17:00
Pá: 08:00 – 14:00