Endodontické ošetření

Objednejte se
Úvod Služby Endodontické ošetření
  • Zachování zubu v ústech, aby mohl i nadále sloužit
  • Odstranění bakterií z kořenového systému zubu (léčba tzv. váčků)
  • Vypracování kořenových kanálků pomocí nejnovějších postupů
  • Plnění kořenových kanálků nejnovějšími materiály a přístroji
  • Apexlokátor změří délku kořene bez nutnosti většího množství rentgenových snímků (možnost definitivního ošetření i v období těhotenství)

 

Endodoncie

Je ošetření, při kterém se odstraní odumřelé zbytky zubní dřeně spolu s bakteriemi, které vnikly do kořenových kanálků skrz zubní kaz. Ošetření kořenových kanálků má pro další osud zubu velký význam. Slouží k uchování nevitálního (mrtvého) zubu v dutině ústní, a to bez omezení jeho funkce. Takto ošetřený zub může svému nositeli nadále sloužit.

Samotné ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků (odstranění odumřelé dřeně) a v jejich hermetickém zaplnění. Pro dobrou funkci takto ošetřeného zubu je velice důležité také následné ošetření výplní či korunkou.

Reendodoncie

Je znovuošetření kořenových kanálků. K tomuto typu ošetření se přistupuje, pokud selhává stávající ošetření (nehojí se zánět na konci kořene). Postup je složitější, protože se musí z kořenových kanálků odstranit původní výplň, což je většinou náročné a zdlouhavé. Nedá se tedy přesně dopředu určit časová náročnost ošetření a též úspěšnost ošetření je procentuálně nižší než při prvotním ošetření kořenových kanálků.

Mikroendodoncie, mikroreendodoncie

Před ošetřením kořenových kanálků zhodnotíme parametry ošetřovaného zubu (tvar kořene, průchodnost kořenových kanálků, přítomnost resorbce kořene zubu, apod.) a v případě zvýšené náročnosti ošetření doporučíme návštěvu specializovaného pracoviště, které se zaměřuje na ošetření kořenových kanálků s pomocí mikroskopu.

Tento typ ošetření je finančně náročnější, avšak pokud si pacient přeje podniknout veškeré možné kroky vedoucí k zachování zubu v ústech, doporučujeme zkusit tento typ ošetření.

Spolupracujeme s MDDr. Alešem Zápotockým, http://www.lecba-zubu.cz/mikroskopicka-endodoncie/.

Senovážné nám. 22
110 00 Praha 1
GPS: 50°05'7.2238" 14°25'56.1046"
Navigovat z místa
Po: 07:30 – 17:00
Út: 07:30 – 19:00
St: 07:30 – 17:00
Čt: 07:30 – 17:00
Pá: 08:00 – 14:00