Endodontické ošetření

Objednejte se
Úvod Služby Endodontické ošetření
  • Zachování zubu v ústech, aby mohl i nadále sloužit
  • Odstranění bakterií z kořenového systému zubu (léčba tzv. váčků)
  • Vypracování kořenových kanálků pomocí rotačních Mtwo Niti nástrojů a nejnovějších Reciproc nástrojů
  • Plnění kořenových kanálků vertikální kondenzací rozehřátou gutaperčou přístrojem BeeFill
  • Apexlokátor změří délku kořene bez nutnosti většího množství rentgenových snímků (možnost definitivního ošetření i v období těhotenství)

Endodoncie

Je ošetření, při kterém se odstraní odumřelé zbytky zubní dřeně spolu s bakteriemi, které vnikly do kořenových kanálků skrz zubní kaz, a pro další osud zubu má velký význam. Slouží k uchování nevitálního (mrtvého) zubu v dutině ústní, a to bez omezení jeho funkce. Takto ošetřený zub může svému nositeli sloužit po celý zbytek života.

Samotné ošetření spočívá v důkladném pročištění kořenových kanálků (odstranění odumřelé dřeně) a v jejich hermetickém zaplnění. Pro dobrou funkci takto ošetřeného zubu je velice důležité také následné ošetření výplní či korunkou.

Reendodoncie

Požadavky na ošetření kořenových kanálků jsou mnohem vyšší než v předchozích letech, a proto často ošetření kořenových kanálků staršími postupy (pouze cementem s centrálním čepem či pouze cementem) nestačí. Z tohoto důvodu se musí již ošetřené kanálky znovu zprůchodnit, pročistit, opracovat a zaplnit tak, aby byly dokonale utěsněny. K takovému ošetření přistupujeme zejména, je-li na konci kořene zánět, který chceme vyléčit.

Senovážné nám. 22
110 00 Praha 1
GPS: 50°05'7.2238" 14°25'56.1046"
Navigovat z místa
Po: 7:15 - 15:00
Út: 7:15 - 13:00
St: 7:15 - 15:00
Čt: 7:15 - 13:00
Pá: 7:15 - 13:00