Prevence a léčebný plán

Objednejte se
Úvod Služby Prevence
  • Komplexní vyšetření a léčebný plán
  • Radioviziografie (rentgenové vyšetření)
  • Profesionální dentální hygiena
  • Jistota soustavné péče pro registrované klienty

 

Preventivní prohlídka

Pravidelnými preventivními prohlídkami v zubní ordinaci a dobře prováděnou domácí ústní hygienou můžete úspěšně předcházet zubnímu kazu, onemocněním dásní, parodontóze a nepříjemnému dechu. Příčinou výše jmenovaných chorob je zubní plak (měkký povlak ze zbytků potravy s vysokým obsahem bakterií), který, pokud není pravidelně odstraňován, způsobuje tvorbu zubního kamene, odvápnění skloviny a zuboviny (zubní kaz), zánět dásní a destrukci tkání, které drží zub v kosti (parodontóza).

Ať už se jedná o kaz nebo jiný stomatologický problém, vždy platí ,, čím dříve, tím lépe". Věnujte proto svým zubům a svému pohodlí pozornost a nečekejte, až se situace zhorší. Bolest již může signalizovat vážné poškození zubu.

Preventivní prohlídky plánujeme dvě za rok.

Léčebný plán

Po důsledném vyšetření zubů včetně rentgenových snímků (radioviziografie), stavu závěsného aparátu zubů (parodontu) a měkkých tkání v dutině ústní navrhneme několik variant ošetření, ze kterých si můžete vybrat tu, která je pro Vás nejpřijatelnější. Klademe důraz na osobní přístup a jasnou komunikaci.

Zubní kaz

Zubní kaz je postižení tvrdých zubních tkání. Působením zubního plaku dochází k vypadávání minerálních látek (demineralizaci) ze skloviny zubu. Tím dochází ke ztrátě zubní tkáně, v zubech mohou vznikat kavitace (malé jamky až velké destrukce zubu). Léčba spočívá v odvrtání veškeré zkažené hmoty a jejím nahrazení výplní v zubu.

U rozsáhlejších destrukcí zubní tkáně dochází často ke komplikacím. Není-li kaz včas odstraněn, proniká do dřeňové dutiny k nervu a způsobí jeho odumření a případně bolest. Řešením je kvalitní ošetření kořenových kanálků (endodoncie).

Paradontóza

Toto zánětlivé onemocnění postihuje tkáně v okolí zubu (dáseň, kost zubního lůžka a závěsný aparát - kotví zuby v kostním lůžku). Zánět je vyvolán přítomností plaku na zubech a na zubním kameni. Následkem tohoto zánětu ubyde kost a zničí se kotevní aparát zubu. V ústech vzniknou parodontální choboty a odhalené krčky. Zuby se začnou viklat a může dojít až k jejich definitivní ztrátě.

Léčba parodontitidy spočívá zejména ve snížení množství bakteriálního plaku na povrchu zubů. Velmi důležitá je tedy spolupráce s dentální hygienistkou, domácí péče o chrup a precizní ošetření zubů výplněmi a dalšími náhradami zubů.

Přítomnost dané infekce je velkou bakteriální zátěží pro lidský organismus. I při běžném žvýkání může dojít (vzhledem k těsnému kontaktu plaku a cév dásní) k proniknutí bakterií do krve a tedy komplikacím jako je zánět srdeční chlopně a jiná závažná onemocnění.

 

Senovážné nám. 22
110 00 Praha 1
GPS: 50°05'7.2238" 14°25'56.1046"
Navigovat z místa
Po: 07:30 – 16:00
Út: 13:00 – 19:00
St: 07:30 – 16:00
Čt: 13:00 – 19:00
Pá: 08:00 – 14:00