Prevence a léčebný plán

Objednejte se
Úvod Služby Prevence
  • Komplexní vyšetření a léčebný plán
  • Radioviziografie (rentgenové vyšetření)
  • Profesionální dentální hygiena
  • Jistota soustavné péče pro registrované klienty

 

Preventivní prohlídka

Pravidelnými preventivními prohlídkami v zubní ordinaci a dobře prováděnou domácí ústní hygienou můžete úspěšně předcházet zubnímu kazu, onemocněním dásní, parodontóze a nepříjemnému dechu. Příčinou výše jmenovaných chorob je zubní plak (měkký povlak ze zbytků potravy s vysokým obsahem bakterií), který, pokud není pravidelně odstraňován, způsobuje tvorbu zubního kamene, odvápnění skloviny a zuboviny (zubní kaz), zánět dásní a destrukci tkání, které drží zub v kosti (parodontóza).

Ať už se jedná o kaz nebo jiný stomatologický problém, vždy platí ,, čím dříve, tím lépe". Věnujte proto svým zubům a svému pohodlí pozornost a nečekejte, až se situace zhorší. Bolest již může signalizovat vážné poškození zubu.

Preventivní prohlídky plánujeme nově standardně jednu za rok, pokud je zapotřebí zvýšené kontroly, volíme více prohlídek.

Léčebný plán

Po důsledném vyšetření zubů včetně rentgenových snímků (radioviziografie), stavu závěsného aparátu zubů (parodontu) a měkkých tkání v dutině ústní navrhneme několik variant ošetření, ze kterých si můžete vybrat tu, která je pro Vás nejpřijatelnější. Klademe důraz na osobní přístup a jasnou komunikaci.

Zubní kaz

Zubní kaz je postižení tvrdých zubních tkání. Působením zubního plaku dochází k vypadávání minerálních látek (demineralizaci) ze skloviny zubu. Tím dochází ke ztrátě zubní tkáně, v zubech mohou vznikat kavitace (malé jamky až velké destrukce zubu). Léčba spočívá v odvrtání veškeré zkažené hmoty a jejím nahrazení výplní v zubu.

U rozsáhlejších destrukcí zubní tkáně dochází často ke komplikacím. Není-li kaz včas odstraněn, proniká do dřeňové dutiny k nervu a způsobí jeho odumření a případně bolest. Řešením je kvalitní ošetření kořenových kanálků (endodoncie).

Paradontóza

Toto zánětlivé onemocnění postihuje tkáně v okolí zubu (dáseň, kost zubního lůžka a závěsný aparát - kotví zuby v kostním lůžku). Zánět je vyvolán přítomností plaku na zubech a na zubním kameni. Následkem tohoto zánětu ubyde kost a zničí se kotevní aparát zubu. V ústech vzniknou parodontální choboty a odhalené krčky. Zuby se začnou viklat a může dojít až k jejich definitivní ztrátě.

Léčba parodontitidy spočívá zejména ve snížení množství bakteriálního plaku na povrchu zubů. Velmi důležitá je tedy spolupráce s dentální hygienistkou, domácí péče o chrup a precizní ošetření zubů výplněmi a dalšími náhradami zubů.

Přítomnost dané infekce je velkou bakteriální zátěží pro lidský organismus. I při běžném žvýkání může dojít (vzhledem k těsnému kontaktu plaku a cév dásní) k proniknutí bakterií do krve a tedy komplikacím jako je zánět srdeční chlopně a jiná závažná onemocnění.

Senovážné nám. 22
110 00 Praha 1
GPS: 50°05'7.2238" 14°25'56.1046"
Navigovat z místa
Po: 07:30 – 17:00
Út: 07:30 – 19:00
St: 07:30 – 17:00
Čt: 07:30 – 17:00
Pá: 08:00 – 14:00